Coraz trudniej ulokować oszczędności w taki sposób by zyskać na inwestycji. Oznacza to, że coraz więcej osób szuka innej drogi powiększenia swojego kapitału. W związku z sytuacją w Unii Europejskiej umacnia się rynek złota. Uncja tego kruszcu kosztuje już ponad 5008,79 złotych. Nic nie wskazuje na to, że cena spadnie. Wręcz przeciwnie, zbliżające się referendum w Wielkiej Brytanii, związane z Brexitem może doprowadzić do kolejnych wzrostów wartości.

Kto na tym skorzysta? I czy warto rozważyć możliwość inwestycji alternatywnej? Z nami szybko dowiesz się jak wykorzystać swoje oszczędności.

Inwestycja długoterminowa

Złoto jest jedną z najpewniejszych inwestycji. Bezpieczeństwo wymaga jednak podstawowej wiedzy i dłuższego czasu w jakim pieniądze będą ulokowane w kruszcu. Na wyniki trzeba jednak czekać nawet kilka lat. Co oznacza, że osoba inwestująca będzie mieć pewność, że te pieniądze nie będą potrzebne przy najbliższej okazji. Jest to równoznaczne z tym, że inwestycja tego typu skierowana jest do osób, które poza kapitałem posiadają finansowe zabezpieczenie i nie muszą obawiać się o swoją wypłacalność. Długoterminowość może być pod wieloma względami korzystna, jeżeli jednak zdecydowanie bezpieczniej czujesz się wybierając oferty kilkumiesięczne, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będą standardowe lokaty.

Kto zyskuje?

Kupowanie złota w tej chwili nie jest najlepszą inwestycją. To doskonały czas dla osób, które zdecydowały się na ten krok znacznie wcześniej, kiedy uncja złota kosztowała znacznie mniej. Zysk może być bardzo duży, szczególnie dla osób, które przez dłuższy czas czekały na doskonałą okazję by spieniężyć swoją inwestycję.

Jeżeli Brytyjczycy zdecydują się na opuszczenie Unii Europejskiej złoto może zyskać jeszcze więcej, wszystko ze względu na niepewność, która zawsze wpływa na umocnienie kruszcu. Jeżeli zatem planujesz zainwestować swoje pieniądze właśnie w złoto, warto poczekać na bardziej sprzyjający moment, a do tego czasu zamrozić gotówkę korzystając z bardziej elastycznego produktu.

Lokaty - czym sugerować się wybierając ofertę?

Warunki lokaty powinny być dostosowane do Twoich celów i wymagań. Rynek usług oszczędnościowych jest bardzo duży, a wybór lokaty będzie kluczowy dla Twojego komfortu. Określ jaki sposób inwestowanie jest dla Ciebie najodpowiedniejszy i zawęź grupę produktów z jakich wybierzesz ofertę. Jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzać, być może uda Ci się skorzystać z promocji dla nowych Klientów w Idea Banku lub BGŻ Optimie. Choć to lokaty o ograniczonych warunkach, warto zainteresować się nimi z powodu znacznie korzystniejszego oprocentowania. Sprawdź warunki najlepszych depozytów w rankingu lokat, opublikowanym na naszej stronie.

Śledź na bieżąco wszystkie zmiany i wybierz usługę dzięki której Twoje pieniądze nie stracą na swojej wartości, a umożliwią Ci powiększenie swojej wartości.