Posiadasz wolne środki finansowe i chcesz o nie zadbać by nie straciły na wartości? Lokata może uchronić Cię przed inflacją, która skutecznie obniża wartość gotówki. Decydując się na zamrożenie pieniędzy w banku masz pewność, że Twoje oszczędności będą bezpieczne nawet jeżeli bank ogłosi upadłość. Pieniądze zamrożone w banku o wartości do 100 000,00 euro są zabezpieczone przez bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli obawiasz się ryzykownych inwestycji to najlepszy sposób na zadbanie o gotówkę.

Zanim jednak wybierzesz lokatę koniecznie poznaj ranking oferowanych produktów. Dzięki temu znacznie korzystniej ulokujesz swoje oszczędności i przekonasz się, który bank jest w stanie zaoferować Ci najwięcej profitów. Koniecznie zastanów się także czego oczekujesz i które lokaty są w stanie spełnić Twoje założenia. Różnorodność wśród depozytów terminowych jest ogromna dzięki czemu z łatwością wybierzesz usługę, która Cię zainteresuje.

Gdzie ulokować oszczędności z zyskiem?

Na naszej stronie zapewniamy dostęp do rankingu lokat oraz kont oszczędnościowych, skorzystaj z tego narzędzia i wybierz ofertę, która zagwarantuje Ci najwyższe oprocentowanie Twojego kapitału. Co możemy polecić w tym miesiącu? Najwięcej zyskają nowi Klienci, którym zależy na lokacie krótkoterminowej. Nieprzerwanie od wielu miesięcy liderem lokat jest Idea Bank z ofertą Lokata Happy. Instytucja zapewnia oprocentowanie wyższe nawet kilkukrotnie od standardowych ofert. Wpłacając pieniądze na depozyt Klient może liczyć na odsetki o wysokości 4,00% w skali roku. Jeżeli spełniasz warunki Idea Banku to zdecydowanie najkorzystniejsza oferta oszczędnościowa i warto skorzystać z tej usługi i cieszyć się wyższymi odsetkami.

Lokaty promocyjne są aktualnie najbardziej opłacalnymi depozytami, jednak by z nich skorzystać należy pamiętać o ograniczeniach, które najczęściej dotyczą maksymalnej kwoty jaką można wpłacić na depozyt, warunku o niekorzystaniu wcześniej z usług danego banku lub tego, że kwota jaka zostanie wpłacona na lokatę musi należeć do nowych środków, nie zaksięgowanych wcześniej w banku m.in. na rachunku osobistym.

Lokata krótkoterminowa czy długoterminowa?

Zastanawiasz się jaką opcję wybrać i ciężko Ci zdecydować na jak długo chcesz ulokować swoje oszczędności? Ze względu na coraz wyższą inflację i możliwość zmiany stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, zachęcamy do wybierania usług, których umowy nie trwają dłużej niż kilka miesięcy. Zainteresowani już teraz czekają na korzystniejsze oprocentowanie i prawdopodobnie w roku 2018 Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na ten krok. To świetna okazja dla oszczędzających, których wciąż trapi problem niskiego oprocentowania lokat ze względu na rekordowo niską stopę referencyjną NBP.