Lokaty promocyjne przyciągają obecnie najwięcej uwagi. Są to oferty z których pomocą uzyskasz bardzo atrakcyjne oprocentowanie swoich oszczędności. Porównując lokaty standardowe, a te o preferencyjnych warunkach możemy zauważyć, że są one nawet kilkukrotnie wyższe – co odczujemy w momencie otrzymania gwarantowanych odsetek. Musisz jednak pamiętać, że aby móc skorzystać z tych najlepszych produktów należy spełnić wymagania stawiane przez bank. Nie zawsze są one możliwe do wypełnienia dlatego zanim wypełnisz formularz, sprawdź czy masz szansę na promocyjne oprocentowanie.

Lokata bankowa - warunki promocji

Najlepsze oferty skierowane są do nowych Klientów banków. To oni mogą skorzystać praktycznie ze wszystkich usług, które gwarantują najwyższe odsetki. Lokaty bankowe na tzw. start proponują oprocentowanie, które sięga nawet 4,00%. To duża różnica, szczególnie biorąc pod uwagę lokaty standardowe, które aktualnie nie zapewniają oprocentowania wyższego niż 1,50%.

Poza tym, że promocyjne lokaty są skierowane wyłącznie do osób, które wcześniej nie korzystały z żadnych usług danego banku, ograniczony jest także czas trwania umowy oraz maksymalna i minimalna wartość środków na rachunku. Promocje są najczęściej krótkotrwałe i oferty tego typu nie pozwalają na przedłużenie umowy na takich samych warunkach. Chcąc ponownie ulokować środki konieczny jest wybór lokaty standardowej, co oczywiście wiąże się z dużo niższymi zyskami. Obecnie najlepsza lokata bankowa na rynku trwa trzy miesiące, a wiele promocyjnych depozytów ogranicza czas umowy nawet do 2 miesięcy. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować swoich pieniędzy przez dłuższy okres czasu i szukają produktów, które pozwolą na swobodne korzystanie z gotówki już po kilku miesiącach.

Lokata bankowa objęta wyższym oprocentowaniem to także ograniczenie maksymalnej wartości środków na rachunku. Banki najczęściej pozwalają na ulokowanie od 10 000,00 do 20 000,00 złotych. Z kolei kwotą wymaganą do tego by w ogóle założyć rachunek jest 500 lub 1000,00 złotych. Są to zatem oferty skierowane przede wszystkim do osób, które zaczynają oszczędzanie i inwestycje, lub dopiero gromadzą swój kapitał. Klienci posiadający większe oszczędności mogą mieć problem z ulokowaniem całej sumy pieniędzy. Możliwe jest jednak zamrożenie części pieniędzy na lokacie promocyjnej i założenie równolegle innego rachunku, w tym samym lub innym banku.

Czy warto założyć promocyjną lokatę?

Jeżeli spełniasz warunki wymagane przez bank oferujący lokatę z wysokim oprocentowaniem, nie zastanawiaj się. To świetna okazja do tego by skorzystać z najlepszych usług oszczędnościowych w ciągu najbliższych miesięcy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że przynajmniej do końca roku banki nie będą w stanie zaproponować korzystniejszych lokat bankowych lub kont oszczędnościowych.

Ulokowanie pieniędzy w banku pozwoli Ci bezpiecznie przeczekać ten trudny okres i zyskać naprawdę atrakcyjne odsetki.