Nawet jeżeli nie masz doświadczenia oszczędzanie pieniędzy nie musi być dla Ciebie skomplikowane. Warunkiem sukcesu jest motywacja by poprawić swoją sytuację finansową, a także konkretny cel. Aby zacząć gromadzić dodatkowe środki nie musisz w tym celu rezygnować z przyjemności. Wielokrotnie już zaznaczaliśmy w publikowanych artykułach, że wystarczy systematyczność by zauważyć jak łatwo zbudować kapitał, który może być sukcesywnie powiększany. Nawet niewielkie oszczędności stanowią poduszkę finansową dla Ciebie i Twojej rodziny. Co jednak zrobić z pieniędzmi, które wciąż gromadzisz? Jak najlepiej wykorzystać produkty oszczędnościowe i które z nich sprawdzą się w przypadku osób, które dopiero zaczynają oszczędzać?

Zalety konta oszczędnościowego

Konto oszczędnościowe jest najelastyczniejszą usługą finansową dedykowaną wszystkim osobom, które odkładają pieniądze od niedawna. Rachunek tego typu pozwoli Ci swobodnie wpłacać gotówkę na rachunek w dowolnym momencie, a także wypłacać dowolną kwotę. Wszystko to bez utraty odsetek, które naliczane są regularnie zgodnie z zawartą umową.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne, darmowe są także przelewy w obrębie bankowości wewnętrznej. Teraz, kiedy lokaty bankowe nie gwarantują wysokich odsetek nawet niewielkie oprocentowanie kont oszczędnościowych może świetnie zastąpić depozyt. Przede wszystkim nie musisz obawiać się, że w trudnej sytuacji będziesz mieć utrudniony dostęp do swoich pieniędzy. Część lokat terminowych zakończonych przed okresem zapadalności nie gwarantuje wypłaty zarobionych odsetek, dlatego jeżeli nie masz pewności, że pieniądze zamrożone w banku nie będą Ci potrzebne, konto oszczędnościowe jest korzystniejszym rozwiązaniem. Skorzystanie z tej oferty jest wyjątkowo proste, większość banków umożliwia założenie konta online, a jedynym warunkiem jest posiadanie tradycyjnego rachunku osobistego w danej instytucji.

Polecamy najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe dostępne w BGŻ Optima, odsetki w skali roku wynoszą aż 3,00%. Z produktu mogą skorzystać wszyscy Klienci BGŻ Optimy posiadający aktywny rachunek osobisty.

Lokaty krótkoterminowe

Jeżeli zaczynasz oszczędzać z wyższą kwotą wolnego kapitału możesz zdecydować się na założenie lokaty. Będąc nowym Klientem banku możesz uzyskać znacznie korzystniejsze oprocentowanie. Promocje pozwolą Ci przynajmniej przez kilka miesięcy uzyskać wyższe odsetki.

Zdecydowanie najlepszymi lokatami dla nowych usługobiorców są kredyty krótkoterminowe. W przypadku takich usług nie musisz martwić się o zamrożenie pieniędzy na długi okres. Nawet jeżeli nie masz pewności, czy gotówka nie okaże Ci się przydatna w krótkim czasie - te produkty są na tyle elastyczne, że nie spowoduje to żadnych problemów.

Aktualnie najciekawszą ofertą wśród lokat jest trzymiesięczny depozyt Idea Banku, Lokata Happy. Promocyjna lokata zapewnia oprocentowanie środków o wysokości 4,00%. Należy jednak pamiętać, że oferta posiada ograniczenia. Minimalna kwota wymagana do uruchomienia depozytu wynosi 1 000,00 złotych, Klient może wpłacić na Lokatę Happy maksymalnie 10 000,00 złotych.