Nowy rok może okazać się świetną okazją do tego by podjąć działania związane z oszczędzaniem i odpowiednim zarządzaniem swoimi funduszami. Zgodnie z utrzymującym się od wielu miesięcy standardem, także styczniu 2016 roku konieczne jest odnotowanie coraz niższego oprocentowania usług oszczędnościowych. Nie zmienia to jednak faktu, że lokaty, a także konta oszczędnościowe są najlepszymi produktami pod względem bezpieczeństwa pieniędzy ulokowanych w banku. Ogromnym atutem jest także to, że skorzystanie z depozytu nie wymaga dysponowania dużymi oszczędnościami, a dodatkowo Klient by założyć lokatę i czerpać z niej jak najwięcej korzyści nie jest zmuszony do posiadania specjalistycznej wiedzy. Nie oznacza to jednak, że atrakcyjne będzie skorzystanie z dowolnej lokaty. Zanim wybierzesz ofertę sprawdź które lokaty i konta są obecnie najlepsze – zapewniamy Ci najnowsze informacje o produktach banków, sprawdź przygotowany przez naszych specjalistów ranking lokat bankowy.

Bezpiecznie i z korzyścią dla Twoich oszczędności

Podobnie jak w poprzednich miesiącach lokaty, które wciąż mogą przyciągać ze względu na wysokie oprocentowanie należą do ofert promocyjnych. Banki szukają sposobów by zachęcić nowych Klientów do skorzystania ze swoich usług. Dla instytucji najważniejsze jest obecnie zdobywanie nowego kapitału jaki zapewniają usługobiorcy wcześniej nie związani z bankiem. Jeżeli do tej pory korzystałeś z usług jednej placówki, zastanów się czy nie warto przenieść swoje oszczędności do banku, który może zagwarantować Ci nawet dwukrotnie wyższe oprocentowanie, nawet na okres trwania promocyjnej usługi.

Ranking lokat bankowych nie pozostawia wątpliwości, na tle produktów oszczędnościowych wyróżnia się kilka depozytów. Poniżej najważniejsze informacje o lokatach dla najbardziej wymagających, czyli szukających najkorzystniej oprocentowanych lokat bankowych.

  1. Deutsche Bank - Db Lok@ta

    Lokata z oprocentowaniem o wysokości 5,00%. Okres trwania umowy to maksymalnie 2 miesiące. Minimalna wartość środków wymagana do założenia lokaty wynosi 2000,00 złotych. Klient może założyć wyłącznie jedną lokatę, a maksymalna kwota zamrożona na Db Lok@cie to tylko 10 000,00 złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie konta dbNET.

  2. Idea Bank - Lokata Happy

    Oprocentowanie depozytu pozostaje niezmienione od dłuższego czasu, Idea Bank cały czas proponuje swoim nowym Klientom aż 4,00% na lokacie, która trwa maksymalnie 3 miesiące i podobnie jak Db Lok@ta skierowana jest wyłącznie do nowych usługobiorców. Minimalna wartość oszczędności konieczna do uruchomienia lokaty to 1 000,00 złotych, a maksymalna kwota możliwa do ulokowania na Lokacie Happy wynosi 10 000,00 złotych.

  3. BGŻ Optima - Lokata Bezkarna

    Lokata promocyjna w BGŻ Optima gwarantuje oprocentowanie zamrożonych pieniędzy o wartości 3,20%. Oferta posiada 3 miesięczną umowę, Klient może jednak zdecydować się na wcześniejsze zerwanie umowy bez utraty wypracowanych odsetek. Bank wymaga od Klienta oszczędności o wysokości 1 000,00 złotych do tego by założyć Lokatę Bezkarną, podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych lokat maksymalna kwota depozytu to 10 000,00 złotych.