Oszczędzanie może być łatwe. Wielu Polaków nawet nie zaczyna oszczędzać obawiając się tego, że po prostu ich na to nie stać. Niewysokie zarobki, a zarazem coraz wyższe wydatki nie sprzyjają temu by odkładać co miesiąc wysoką kwotę pieniędzy z budżetu. Możesz jednak zmienić kilka swoich nawyków i okaże się, że przekazywanie regularnie chociaż drobne sumy pieniędzy nie jest niemożliwe, a wręcz przeciwnie nie odczujesz tego. Głównym czynnikiem, od którego zależeć będzie to czy faktycznie uda Ci się zaoszczędzić pieniądze m.in. na zabezpieczenie swojej przyszłości lub po prostu na kosztowniejszy zakup, jest to by zacząć świadomie planować swoje wydatki i cały miesięczny budżet. Może się okazać, że omijając wiele niepotrzebnych opłat w Twoim portfelu znajdzie się gotówka, która może pozwolić Ci na zgromadzenie wolnego kapitału.

Ranking lokat 2015

W rankingu produktów oszczędnościowych wciąż bez zmian. Oprocentowanie lokat już od dłuższego czasu nie oferuje wyższych wartości. Warto jednak przypomnieć sobie, które usługi pomimo niekorzystnych stóp procentowych są atrakcyjne i zdecydowanie wybijają się na tle pozostałych lokat.

  1. Lokata Happy

    Atrakcyjne oprocentowanie lokaty wynosi aż 4,00% w skali roku. Należy jednak pamiętać, że oferta Idea Banku skierowana jest tylko do wąskiej grupy odbiorców, którzy wcześniej nie korzystali z żadnych usług instytucji. Lokata trwa maksymalnie trzy miesiące i nie wymaga tego by Klient założył rachunek osobisty w Idea Banku. Minimalna kwota jaka konieczna jest do tego by otworzyć lokatę to 1 000 złotych, natomiast najwyższa suma pieniędzy jaką można zamrozić na rachunku to 10 000 złotych.

    Istotną informacją jest także to, że każdy usługobiorca ma szansę założenia tylko jednej lokaty na promocyjnych warunkach.

  2. Lokata Bezkarna

    BGŻ Optima zapewnia promocyjne oprocentowanie lokaty, które wynosi w skali roku nawet 3,20%. Podobnie jak w przypadku Lokaty Happy jest to produkt skierowany do nowych Klientów banku. Warunkiem skorzystania z produktu jest równoczesne założenie konta osobistego w BGŻ Optima. Umowa dotycząca lokaty trwa trzy miesiące. Wymaga od usługobiorcy kwota to zaledwie 1 000 złotych, atutem usługi jest natomiast bardzo wysoka maksymalna kwota jakie można ulokować na depozycie, nawet do 100 000 złotych.

    Dodatkową zaletą lokaty jest gwarancja wypłaty wszystkich wypracowanych odsetek, nawet w przypadku zerwania umowy przed ustalonym terminem.

Oszczędzanie się opłaca

Nawet jeżeli ciężko Ci zaplanować dokładnie wszystkie swoje wydatki w ciągu miesiąca, oszczędzanie to najlepszy sposób by zabezpieczyć swoją przyszłość. Posiadając wolne środki nie musisz obawiać się trudności finansowych, a także sytuacji wymagających od Ciebie większej ilości gotówki. Planowanie w ten sposób budżetu będzie korzystne szczególnie jeżeli chcesz mieć większy wpływ na wszystkie swoje finanse. Ponadto oszczędzanie poprzez ulokowanie pieniędzy na lokacie bankowej jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga od usługobiorcy specjalistycznej wiedzy lub poświęcania na to swojego czasu.