Oszczędzanie może być łatwe pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni produkt. Nawet dzięki niewielkiej sumie pieniędzy odkładanej regularnie masz możliwość zbudowania atrakcyjnego kapitału, który może stanowić zabezpieczenie dla Ciebie i Twojej rodziny w nadchodzącej przyszłości. By zagwarantować sobie możliwie najlepszą lokatę terminową musisz mieć na uwadze oprocentowanie lokat. W ten sposób dowiesz się ile odsetek przyniesie Ci Twój kapitał. Zawsze pamiętaj, że oprocentowanie lokat podawane jest w skali rocznej, nawet jeżeli usługa przewiduje krótszy okres umowy.

Zmiany stóp procentowych NBP

Na wysokość odsetek lokat bankowych wpływ mają stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. Obecnie referencyjna stopa procentowa wynosi zaledwie 1,50%. Jest to rekordowo niska wartość, która ma niewątpliwy udział w tym, że banki zmuszone są do tego by obniżyć oprocentowanie lokat. Wciąż jednak można znaleźć ofert, które są w stanie zapewnić Ci atrakcyjne odsetki oraz gwarancję, że Twoje pieniądze będą całkowicie bezpieczne w banku.

Aktualne oferty – Marzec 2015

Już przed ostatnim posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej banki wprowadziły zmiany w świadczonych usługach. Wiele lokat, nawet tych promocyjnych straciła na swojej wartości. Jeżeli jednak właśnie teraz zastanawiasz się nad założeniem rachunku, sprawdź aktualnie najkorzystniejsze depozyty i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Getin Bank - Lokata na Start

Oprocentowanie: 4,00%

  • Maksymalny okres depozytu to 2 miesiące
  • Bez konieczności założenia rachunku osobistego
  • Zrywając umowę nie tracisz odsetek