Wpłacenie oszczędności do banku jest najprostszym sposobem na zagospodarowanie swoich oszczędności. Nie od dziś wiadomo, że posiadając wolny kapitał istotne jest zaplanowanie odpowiedniej metody zabezpieczenia tych środków, a także pozwolenie by pieniądze te przynosiły realny zysk. Polacy coraz więcej interesują się samym oszczędzaniem i produktami, które są w stanie pomóc im zmaksymalizować korzyści płynące z posiadania dodatkowych pieniędzy.

Choć oprocentowanie lokat nie zawsze zachęca do podjęcia decyzji o właśnie takim sposobie inwestycji, zastanów się czy chcesz ryzykować swoją gotówkę licząc na niepewny zysk.

Propozycje banków czyli przede wszystkim lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe są objęte gwarancją, każdy Klient ma zatem pewność, że po ukończeniu umowy zawartej z bankiem otrzyma zarówno cały swój kapitał, jak i odsetki naliczone przez okres w którym korzystał z usług banku. Jeżeli to właśnie z takich usług oszczędnościowych chcesz skorzystać, zapraszamy do zapoznania się z ofertami, które polecają eksperci.

Lokaty krótkoterminowe

Obecnie zachęcamy do poznania bliżej dwóch lokat, których umowa trwa nie dłużej niż 3 miesiące. Są to Lokata Happy oraz Lokata Bezkarna, które w dalszym ciągu nie ustępują miejsca w rankingu innym usługom. To aktualnie najlepiej oprocentowane lokaty, które na tle konkurencyjnych usług zapewniają nawet kilkukrotnie atrakcyjniejsze odsetki w skali roku. Lokata Happy oferuje oprocentowanie o wartości 4,00%, Lokata Bezkarna umożliwia otrzymanie odsetek o wysokości 3,20%. Obie oferty dedykowane są nowym Klientom banków i nie pozwalają na odnowienie lokaty na takich samych warunkach po zakończeniu promocyjnej umowy. Jest to zatem propozycja wyłącznie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem.

Lokata długoterminowa

Lokata Aktywna Getin Noble Banku zapewnia atrakcyjne oprocentowanie 2,75% przez cały okres trwania umowy. To lokata, która zainteresuje przede wszystkim osoby, które nie chcą szukać nowego produktu oszczędnościowego już po kilku tygodniach. Wybranie najkorzystniejszego depozytu długoterminowego pozwoli uchronić swoje oszczędności również w przypadku gdy sytuacja na rynku ulegnie zmianie i oprocentowanie lokat ponownie spadnie.

Konto oszczędnościowe?

Jeżeli chcesz mieć stały dostęp do swoich oszczędności ale jednocześnie uzyskiwać odsetki za każdy miesiąc podczas którego pieniądze będą ulokowane na rachunku osobistym.

Wśród licznych kont osobistych wyróżnia się z pewnością Konto Oszczędnościowe BGŻ Optima, które oferuje aż 3,00%. Konto jest bardzo elastyczne, a usługa nie przewiduje żadnych dodatkowych opłat co z pewnością zainteresuje wiele osób. Dodatkowym atutem konta oszczędnościowego jest możliwość rozpoczęcia oszczędzania od bardzo niewielkich kwot.