Najlepsze lokaty w bankach w 2014 roku, to przede wszystkim znane już usługi krótkoterminowe, skierowane do nowych konsumentów banków. Pod tym względem zdecydowanym liderem były Idea bank oraz Getin Bank. Wiele osób miało nadzieję na to, że wzrost odsetek do 5,00% dzięki Lokacie Happy to sygnał, że już za niedługo będziemy mieć szansę obserwować zmiany na rynku produktów oszczędnościowych.

Zmiany nadeszły wcześniej niż można było przypuszczać, choć niestety nie są one tak optymistyczne jak można było się spodziewać. Lokata Happy to nadal najwyżej oprocentowany depozyt. Idea Bank zmniejszył nieco odsetki, które wraz z zawarciem nowych umów będą wynosić od teraz 4,75%. Nie jest to duża różnica, jednak może to być zaledwie początek spadku oferowanych odsetek, co oczywiście mogłoby bardzo niekorzystnie wpłynąć na korzystność lokat bankowych.

Najlepsze lokaty w bankach – Idea Bank wciąż liderem

Idea Bank nadal nie ustępuje pierwszego miejsca w rankingach najlepszych lokat bankowych 2014. Pomimo obniżenia oprocentowania, konsumenci wciąż mogą liczyć na najlepsze warunki finansowe właśnie w tym banku. Ponadto dla osób, które nie mogą już skorzystać z oferty dla nowych konsumentów interesującym produktem może okazać się Lokata Limitowana, dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na te dwie usługi oszczędnościowe, z pewnością zainteresują one osoby, które z chęcią wyszukują dla swoich środków finansowych wyłącznie najlepsze lokaty bankowe.

Lokata Happy

 • Oprocentowanie 4,75% w skali roku – najwyższe oprocentowanie lokaty na Polskim rynku.
 • Czas trwania lokaty od 1 do 3 miesięcy.
 • Minimalna kwota potrzebna do otwarcia lokaty – 1 000 złotych. Najwyższa suma jaką będziemy mogli zdeponować na promocyjnych warunkach to natomiast 10 000 złotych.
 • Bez konieczności zakładania konta osobistego.
 • Możliwość założenia lokaty online – czas założenia depozytu to zaledwie kilka minut.
 • Oferta dostępna wyłącznie dla osób, które wcześniej nie korzystały z usług Idea Banku.

Lokata Limitowana

 • Wysokie oprocentowanie 3,55% w skali roku.
 • Okres trwania umowy – 3 miesiące.
 • Minimalna kwota, niezbędna do otwarcia rachunku to zaledwie 1 000 złotych, maksymalna kwota jaką zamrozimy na Lokacie Limitowanej to nawet 20 000 złotych.
 • Bez dodatkowych usług bankowych.
 • Możliwość założenia nawet 10 Lokat Limitowanych przez jednego konsumenta.
 • Dostępność produktu zarówno tradycyjnie w oddziale banku, a także poprzez wniosek online.
 • Każdy zainteresowany może założyć taki depozyty – jedynym ograniczeniem jest liczba dostępnych lokat. Bezpośrednio na stronie banku można sprawdzić ile dokładnie lokat pozostało możliwych do wykorzystania.

Reasumując

Bezkonkurencyjność oferty Idea Banku zdecydowanie skłania do tego by oszczędności powierzyć właśnie lokatom bankowym tej instytucji. Na rynku nie ma obecnie lepiej oprocentowanych depozytów, a pozostałe warunki, obu umów są na tyle atrakcyjne by spokojnie móc sugerować się właśnie najlepszym oprocentowaniem lokat. Pomimo tego iż lokaty bankowe nie posiadają obecnie bardzo wysokich oprocentowań, wciąż zapewniają dobre zabezpieczenie dla środków. Dlatego chcąc nieustannie pomnażać oszczędności oraz zadbać o ich wartość, wybór tak dobrej lokaty to tylko formalność. Powyżej zaprezentowaliśmy dwa produkty, które idealnie spełnią swoją rolę i dzięki nim jest szansa na to by przetrwać ciężki dla oszczędzania okres bez strat finansowych. Najlepsze lokaty w bankach, czyli Lokata Happy oraz Lokata Limitowana to faworyci nadchodzących miesięcy.