Zadbaj o oszczędności zanim stracą na swojej wartości. Najlepsze lokaty nadal zapewniają dobre zyski, szukaj aktualnych promocji i ciesz się wysokim oprocentowaniem. Jeżeli posiadasz wolny kapitał to wręcz obowiązkiem jest zapoznanie się z dostępnymi ofertami inwestycyjnymi. Gdy zależy nam na jak największych profitach, warto samodzielnie przeanalizować wszelkie dostępne lokaty terminowe a także konta oszczędnościowe. Wiele osób w momencie gdy lokaty w bankach straciły swoje wysokie oprocentowanie straciło swoje zainteresowanie tymi produktami i postanowiło ulokować swoje środki na kontach oszczędnościowych, które przynoszą niższe zyski lecz umożliwiają stały dostęp do kapitału.

Czy lokata bankowa się opłaca?

Chociaż lokaty wciąż nie osiągają dla niektórych pamiętnego oprocentowania 6%-7%, nadal możemy odnaleźć atrakcyjne oferty, które przyniosą dobry zysk. Najlepsze lokaty to takie usługi, dzięki którym będziemy mieć pewność, że nasz kapitał nie jest narażony na żadne ryzyko, a gwarantowane odsetki nie tylko przewyższą planowaną utratę wartości waluty ale także zwiększą nasz pierwotny kapitał. Chociaż lokata nie daje możliwości swobodnego korzystania z zamrożonych środków, może się to okazać korzystne, szczególnie gdy nie jesteśmy w stanie dokładnie planować swoich wydatków. Wiele osób lokując środki na koncie oszczędnościowym, prędzej lub później sięga po te pieniądze w codziennych sytuacjach. To najprostszy sposób na to by wydać zebrane oszczędności nie na przeznaczone cele a całkowicie nieplanowane zakupy.

Październik 2014 - najlepsze lokaty

Dobra lokata jest produktem, który pomaga w zarządzaniu oszczędnościami i daje szansę na uzyskanie jak najlepszych warunków umowy. Przedstawiamy Państwu trzy najlepsze lokaty, które dostępne są w polskich bankach. Każda z tych ofert jest interesująca i będzie stanowiła dobrą możliwość ulokowania oszczędności dla licznego grona osób, które wciąż poszukują odpowiedniej lokaty.

Lokata START - Meritum Bank

Interesująca nowość dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z Meritum Bankiem. To krótkoterminowa lokata, która pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego oprocentowania – aż 5,00%. Lokata START jest możliwa do założenia online, co również wpływa na komfort związany z minimalnymi formalnościami i krótkim okresem czasu otwarcia lokaty. Aby bank uruchomił dla nas rachunek lokaty wystarczy posiadać 1 000 złotych, natomiast maksymalną kwotą jaką zamrozimy jest 10 000 złotych. Dodatkowym warunkiem stawianym usługobiorcy jest założenie Prostego Konta Osobistego, jest ono jednak całkowicie bezpłatne zatem nie wpłynie niekorzystnie na naszą inwestycję. Jak dokładnie wygląda założenie lokaty w Meritum Banku? Wystarczy wypełnić prosty wniosek dostępny na stronie instytucji, potwierdzić e-transakcją oraz odebrać potwierdzenie.

Lokata Happy - Idea Bank

To lokata, która już od dawna prowadziła wszelkie rankingi lokat i do tej pory nie ustępuję miejsca w czołówce porównań. Każdy kto jeszcze nie miał okazji skorzystać z usług Idea Banku może założyć tam lokatę dedykowaną nowym klientom i cieszyć się bardzo wysokim oprocentowaniem, które tak jak w przypadku Meritum Banku wynosi 5,00%. Lokata Happy również jest produktem krótkoterminowym i maksymalny okres zamrożenia środków to tylko 3 miesiące. Aby założyć lokatę wystarczy posiadać 1 000 złotych, a bank nie wymaga założenia dodatkowo rachunku osobistego w Idea Banku. Aby zaoszczędzić czas, także możemy złożyć wniosek o uruchomienie lokaty przez internet.

Lokata na Start - Getin Bank

Kolejna lokata, która jest skierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem. Getin Bank, również oferuje depozyt, który ma zachęcić nowych klientów do zapoznania się z ofertą właśnie tego banku. Podobnie jak pozostałe lokaty tego typu, również ta jest krótkoterminowa i dodatkowo zapewnia, że w przypadku wcześniejszego zerwania umowy, klient nie utraci swoich odsetek. Lokata na Start może maksymalnie trwać 2 miesiące, a minimalną kwotą wymaganą do jej założenia jest 500 złotych. Getin Bank podobnie jak Idea Bank, nie oczekuje od klienta założenia nowego rachunku osobistego.