Nie masz pomysłu co zrobić ze swoimi oszczędnościami, a oferta lokat wydaje Ci się być mało atrakcyjna? Niestety niskie stopy procentowe wpływają bardzo niekorzystnie na lokaty bankowe. Gdy kredytobiorcy mogą podpisać atrakcyjniejsze umowy i cieszyć się niskim oprocentowaniem zadłużeń, oszczędzający swoje pieniądze muszą zadowolić się bardzo niskim zyskiem jaki otrzymują z depozytów. Jest to jednak okres przejściowy i należy pamiętać, że sytuacja ta może w ciągu najbliższych kilku miesięcy drastycznie się zmienić. Warto zatem być przygotowanym i nawet teraz nie rezygnować z próby powiększenia swojego kapitału.

Założenie lokaty jest wyjątkowo proste i nic Cię nie kosztuje. Wystarczy, że zamrozisz swoje oszczędności na wyznaczony czas i możesz cieszyć się odsetkami. Obecnie dzięki deflacji, pieniądze nie tracą na wartości, co oznacza, że nawet najmniejsza kwota, którą otrzymujesz dzięki lokacie po prostu powiększa Twój kapitał. Pomimo mniej atrakcyjnych ofert nadal warto skorzystać z ofert, które zapewnią Ci ponadprzeciętny zysk. Najlepsze lokaty 2015 roku to nadal produkty promocyjne, które przyciągają wyłącznie nowych Klientów. Jeżeli do tej pory korzystałeś z ofert jednego banku nadal masz szansę na zawarcie umowy w innej instytucji. W przypadku produktów oszczędnościowych warto zwracać uwagę na oferty na "Start". Wielokrotnie oferują one nawet dwa razy wyższe oprocentowanie od tych standardowych.

Maj 2015 – najatrakcyjniejsza lokata miesiąca

W tym miesiącu polecamy w szczególności ofertę dostępną w BGŻ Optima, czyli Lokatę Bezkarną. Usługa zapewnia aż 4,00% odsetek w skali roku. Lokata skierowana jest do nowych użytkowników BGŻ Optimy, którzy zdecydują się także skorzystać z Konta Indywidualnego BGŻ. Założenie rachunku zajmuje zaledwie kilka minut i jest to usługa dostosowana do bankowości internetowej. Możesz zatem skorzystać z propozycji BGŻ Optimy nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wypełnisz prawidłowo prosty formularz, który wymaga wyłącznie uzupełnienia swoich podstawowych danych. Okres trwania umowy to 3 miesiące, lokaty nie można odnowić na takich samych warunkach. Każda kolejna umowa z bankiem będzie zawierana już standardowo, na warunkach obowiązujących dla wszystkich Klientów. Minimalna kwota oszczędności wymagana do tego by założyć Lokatę Bezkarną do 1 000,00 złotych. Maksymalną kwotą jaka możliwa jest do zamrożenia na depozycie to z kolei nawet 20 000,00 złotych.

Lokata Bezkarna, jak wskazuje sama jej nazwa gwarantuje wypłatę naliczonych odsetek nawet w przypadku wcześniejszego zerwania umowy. To z pewnością dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają pewności czy, że zamrożone pieniądze nie okażą się im potrzebne do innych celów.

Najlepsze lokaty – jak szukać?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi lokat terminowych sprawdzaj publikowane rankingi i czytaj najświeższe wiadomości o zmianach wśród produktów oszczędnościowych. Przede wszystkim śledź informacje dotyczące decyzji Rady Polityki Pieniężnej, które mają bezpośredni wpływ na to jak prezentują się produkty dostępne w bankach.