Najlepsze lokaty w 2014 roku nie zawsze spełniają warunki wymagających konsumentów, dlatego też wiele osób rezygnuje z wpłacania pieniędzy na depozyty bankowe. Niska stopa referencyjna wciąż nie ulega zmianie i coraz mniej mówi się o potencjalnym terminie umożliwiającym uzyskanie większych profitów poprzez najlepiej oprocentowane lokaty. Mimo wszystko warto wybrać tradycyjny sposób oszczędzania, który zapewnia bezpieczeństwo środków. Wszystkie banki objęte są kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, a ponadto od 1994 roku każdy bank objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. To wszystko ma wpływ na ogólny komfort korzystania z usług, szczególnie tych oszczędnościowych w instytucjach finansowych.

Czym charakteryzuje się najlepsza lokata bankowa?

Najlepsze oferty lokat bankowych to nie tylko jak najwyższe oprocentowanie. Oczywiście szukając odpowiedniego produktu musimy zwracać na to uwagę, jednak istnieją także inne warunki, które gwarantują, że lokata terminowa okaże się tą odpowiednią. Warto więc zwracać uwagę na warunki jakie przedstawiają banki i porównywać je ze sobą by móc odnaleźć tą usługę, która w pełni zaspokoi nasze prywatne plany i cele dotyczące oszczędności. Powinny nas interesować informacje dotyczące oprocentowania, terminu trwania umowy, minimalna i maksymalna kwota jaką zdeponujemy, konsekwencje jakie bank wyciąga gdy wcześniej zerwiemy umowę, a także moment kapitalizacji odsetek lub dodatkowe koszty jakie poniesiemy otwierając lokatę.

Ranking sierpień 2014 - najlepsza lokata

Ustalenie, która z usług dostępnych w bankach jest najatrakcyjniejsza jest bardzo trudna. Przede wszystkim dlatego, że produkty oszczędnościowe zależne są od indywidualnego klienta. To co dla jednej osoby będzie korzystne może okazać się dla kolejnego klienta zaledwie zadowalające. Dlatego też zanim przystąpimy do podpisania umowy z bankiem powinniśmy porównać przynajmniej kilka z pośród produktów, uznawanych jako najlepsze oferty lokat bankowych. Aby ułatwić Państwu ten proces przygotowaliśmy aktualny ranking, który z pewnością może pomóc w wyborze depozytu.

I. Sanstander Consumer Bank 

W sierpniu szczególnie wyróżniamy lokatę, która może trwać od 1 do 24 miesięcy. Zatem klient ma możliwość wybrać okres od krótko, średnio do długoterminowego bez konieczności decydowania się na inny produkt. Oprocentowanie tego depozytu to 4,10% w skali roku, co nie jest najwyższym wynikiem, mimo to Consumer Bank w przeciwieństwie do ofert promocyjnych jest możliwa do założenia przez każdego klienta banku – zarówno nowego jak i wewnętrznego, bez konieczności posiadania w nim rachunku osobistego. Najlepsza lokata bankowa tego miesiąca posiada dodatkowy atut, którym jest możliwość założenia depozytu całkowicie online. Minimalna kwota jaka wymagana jest do otworzenia rachunku to 5000 złotych, natomiast maksymalna kwota nie została ograniczona przez instytucję. Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu umowy, która może być także automatycznie przedłużona.

II. Idea bank 

To zdecydowany lider wśród depozytów gdy głównym warunkiem rankingu jest ukazanie najlepiej oprocentowane lokaty. Odsetki jakie usługobiorca otrzyma wynoszą aż 5,00% w skali roku. To świetny wynik, który chwilowo ciężko jest dogonić innym instytucją. Lokata jest krótkoterminowa i jej okres to zaledwie 1-3 miesiące. Odsetki kapitalizują się po zakończeniu umowy. Idea bank wprowadzając Lokatę Happy skierował ją do nowego grona konsumentów. Dlatego też jeżeli mieliśmy już okazję skorzystać z oferty tego banku nie dane nam będzie założyć depozytu o promocyjnym oprocentowaniu. Maksymalna kwota jaką zdeponujemy to 10000 złotych, a wymagana suma do otwarcia rachunku to zaledwie 1000 złotych.

III. Getin Bank 

Kolejna oferta promocyjna w sierpniowym rankingu najlepszych lokat bankowych. Tak samo jak w przypadku Idea banku to produkt adresowany do nowych klientów Getin Banku. Okres zamrożenia środków to 2 miesiące, a kapitalizacja środków również następuje po tym okresie. Oprocentowanie określone jest jako 4,50% dlatego też to jedna z wyjątkowo dobrych usług, która zagwarantuje pewny zysk oraz bezpieczeństwo oszczędności. Minimalna kwota jaką musi dysponować konsument to 500 złotych, a maksymalna kwota możliwa do zamrożenia na rachunku to 10000 złotych. Bank bardzo elastycznie podchodzi do sytuacji w których klient zerwie umowę przed terminem i wypłaca całą kwotę jaką udało nam się zarobić na lokacie bankowej.

Czy warto oszczędzać na lokacie bankowej?

Posiadając oszczędności, które nie są w żaden sposób zabezpieczone możemy nie tylko pożegnać się z myślą o dodatkowym pomnażaniu pieniędzy ale przede wszystkim narażamy je na stratę wartości. To zatem bardzo nieodpowiedzialne i gdy rzeczywiście zależy nam na korzystnym zarządzaniu budżetem, powinniśmy wybrać interesujący nas sposób inwestycji środków. Depozyty terminowe są rozwiązaniem, które zapewni pomoc specjalistów i nie będzie wymagała od nas jako klientów dużej wiedzy o aktualnościach rynku finansowego. Najlepsze lokaty w bankach umożliwiają zarówno zdobycie profitów, najczęściej ustalonych z góry przy podpisywaniu umowy, a także pewność, że pieniądze nie są narażone na niekorzystne dla nas sytuacje. Nie bez powodu lokaty bankowe są najpopularniejszymi produktami oszczędnościowymi i w ciągu ostatnich lat ewoluowały w szereg licznych produktów, dostosowanych do indywidualnych konsumentów.