Lokaty są tak powszechne, że nie trzeba ich nikomu przedstawiać. To produkty oszczędnościowe, które są sprzedawane największej ilości zainteresowanych depozytem lub inwestycją gotówki. Choć zaledwie co trzeci Polak posiada jakieś oszczędności, należy pamiętać, że gromadzenie kapitału jest korzystne i warto zadbać w ten sposób o swój budżet. Oszczędzanie zapewnia nie tylko naukę lepszego planowania swoich wydatków, większą świadomość budżetu ale również bezpieczeństwo finansowe dla siebie oraz najbliższych. W dodatku by zacząć oszczędzać nie trzeba rezygnować z przyjemności. Wystarczy przeznaczać na ten cel regularnie nawet niewielką sumę pieniędzy.

Lokaty w tym wszystkim pełnią jedno z najważniejszych zadań. Co bowiem zrobić z pieniędzmi, które już mamy? W jaki sposób zadbać o wolny kapitał i czy lokaty mogą pomóc Ci powiększyć tą kwotę? Odpowiadając na te pytania poznasz także argumenty, które przekonują do tego, że nawet w niekorzystnym dla depozytów okresie warto zdecydować się na skorzystanie z tego produktu.

Lokaty – zadbaj o swoje oszczędności

Gromadząc pieniądze, niezależnie od tego czy w konkretnym celu czy wyłącznie z myślą o przyszłości należy zadać sobie pytanie jak odpowiednio o nie zadbać. Pozostawienie pieniędzy bez dostępnych możliwości inwestycji, a co gorsza trzymanie ich w "szufladzie" lub na koncie osobistym może spowodować, że wiele stracisz. Przede wszystkim oszczędzanie wiąże się z długim okresem w jakim będziemy dysponować dodatkowymi środkami. Każdy miesiąc daje Ci szansę na powiększenie tej kwoty. Lokaty oferują Ci oprocentowanie bez konieczności ryzykowania kapitałem. Pozostawiając gotówkę na zwykłym rachunku pozbawiasz się odsetek, które mogą zasilić Twój portfel. Nawet jeżeli posiadasz silną wolę i nie wydasz oszczędności przy pierwszej lepszej do tego okazji, pieniądze te narażone są m.in. na działanie inflacji. Oznacza to, że tracą na swojej wartości, dlatego uzyskiwanie nawet niewielkich odsetek może pomóc Ci zachować pierwotną lub wyższą wartość oszczędności.

Oprocentowanie lokat – ile zyskasz nie ryzykując

Inwestycje alternatywne kuszą możliwością zdobycia bardzo dużych zysków. Zanim jednak zadecydujesz, że tego właśnie oczekujesz zastanów się czy warto ryzykować. Lokaty bankowe, choć nie przynoszą spektakularnych rezultatów są objęte gwarancją bankową. Z dniem zakończenia umowy nie tylko otrzymasz cały zdeponowany kapitał ale również odsetki, których wartość zależy od warunków na jakich podpiszesz umowę z bankiem.

Jak aktualnie prezentuje się oprocentowanie lokat terminowych dostępnych w bankach? Jeżeli szukasz najlepiej oprocentowanych lokat masz do wyboru trzy najatrakcyjniejsze usługi. Dzięki nim uda Ci się przynajmniej przez najbliższe miesiące zapomnieć o innych ofertach banków. Mowa o Lokacie na Start w Getin Banku, Lokacie Bezkarnej Banku BGŻ Optima oraz Lokacie Direct Sanstander Consumer Banku. Dwie pierwsze lokaty oferują oprocentowanie w wysokości 4,00%, a trzecia z nich 3,30%. Lokata na Start oraz Lokata Bezkarna skierowane są do nowych Klientów instytucji. To warunek uzyskania preferencyjnych warunków umowy. Lokata w Getin Banku trwa maksymalnie 2 miesiące, natomiast w BGŻ Optima 3 miesięcy. Warunkiem uruchomienia depozytu w Santanderze jest minimalna kwota, która wynosi 5 000,00 złotych. Okres trwania umowy jest elastyczny i zależy od usługobiorcy, może trwać od 1 do 36 miesięcy.