Zadbaj o pieniądze, które udało Ci się zgromadzić. Najczęściej odłożenie wolnego kapitału wiąże się z wieloma miesiącami gdy musisz pilnować swoich wydatków i nawet niewielka kwota oszczędności ma dla Ciebie duże znaczenie. Polacy nadal mają duże trudności by swobodnie z każdej wypłaty przeznaczać gotówkę m.in. na droższy zakup czy zabezpieczenie przyszłości. Zaledwie 30,00% osób otrzymujących stałe dochody posiada jakiekolwiek oszczędności. Łatwo zrozumieć niechęć do inwestowania, które związane jest z ryzykiem i poza możliwością uzyskania wyższych odsetek należy mieć także pod uwagą utratę części kapitału lub niewielki zysk. Lokaty bankowe są pod tym względem znacznie korzystniejsze. Lokując swoje pieniądze w banku masz pewność, że po okresie wyznaczonym w umowie otrzymasz nie tylko wpłaconą na rachunek gotówkę, ale także naliczone odsetki.

Gwarancja wypłacalności

Wszystkie banki w Polsce objęte są ubezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu środki jednego Klienta, nie przekraczające wartości 100 000,00 euro są zagwarantowane wypłatą w ciągu 20 dni w przypadku ogłoszenia upadłości banku. Taka procedura uregulowana jest ustawą, która weszła w życie w 1994 roku. Chociaż prawdopodobieństwo upadłości instytucji jest wyjątkowo niewielka, dodatkowe zabezpieczenie kapitału jest z pewnością atutem.

Lokatę założysz nawet w kilka minut

Nie chcesz marnować swojego wolnego czasu na wizyty w oddziałach banków? Lokaty bankowe umożliwią Ci prosty i szybki sposób oszczędzania poprzez bankowość internetową. Jeżeli wypełnisz odpowiedni wniosek, nawet w ciągu kilkunastu minut uda Ci się wpłacić pieniądze na docelowy rachunek i skorzystać z lokaty bez konieczności wychodzenia z domu.

Dodatkowo możesz liczyć na szereg promocji, które dostępne są właśnie wszystkim Klientom decydującym się na wybór usługi w ten uproszczony sposób. Bez cienia wątpliwości jest to bowiem korzystne nie tylko dla usługobiorcy, który oszczędza swój czas, ale także dla banku, który ma szansę promować rodzaj dystrybucji mniej wymagający niż standardowa obsługa w placówce banku.

Lokaty dla początkujących?

Jeżeli do tej pory nie zakładałeś lub zakładałaś lokaty terminowej masz szansę skorzystać z korzystniejszego oprocentowania. Aktualnie to właśnie produkty kierowane do nowych Klientów banków są w stanie przynieść odczuwalne zyski. Zatem nie tylko zabezpieczysz swoje pieniądze ale także powiększysz ich wartość.

Obecnie polecamy przede wszystkim lokatę dostępną w Idea Banku, depozyt posiada bardzo dobre warunki, m.in. wysokie oprocentowanie sięgające 4,00%. Klient może zamrozić swoje oszczędności na maksymalnie 3 miesiące, bank zezwala na otworzenie jednej lokaty przez danego usługobiorcę. Minimalna wartość pieniędzy konieczna do uruchomienia lokaty to 1 000,00 złotych, natomiast maksymalna wartość środków to 10 000,00 złotych.