Banki borykają się z coraz większymi wydatkami. Wiele produktów bankowych zmieniło swoje opłaty i to Klienci będą musieli zapłacić m.in. za podatek od aktywów. Wyższa marża kredytów, wyższe koszta korzystania z konta osobistego, opłaty za wypłatę środków z bankomatów, czy transakcje za granicą. Nowe ustawy mają także wpływ na osoby oszczędzające, banki obniżają oprocentowanie depozytów przez co zmniejsza się zysk usługobiorców. Coraz trudniej o lokatę z zadowalającymi warunkami. Niestety nic nie wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach ulegnie to zmianie. Należy zatem uważnie obserwować możliwości i korzystać z tych produktów, które mimo wszystko pozwolą najlepiej wykorzystać oszczędności.

Promocje tylko dla nowych Klientów

Trend zapewniający wyższe oprocentowanie nowym usługobiorcom banków trwa nieprzerwanie od dłuższego czasu. Promocja ma za zadanie przyciągnąć Klientów, którzy zapewnią nowy kapitał, eksperci ostrzegają jednak, że wraz z podatkiem banki mogą rezygnować także z tych atrakcyjniejszych ofert ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na dystrybucję tych usług.

Wciąż jednak możliwe jest ulokowanie pieniędzy na depozycie, którego oprocentowanie jest kilkukrotnie wyższe od tego jaki zapewniają standardowe oferty.

Nowi Klienci muszą jednak pamiętać, że promocyjne lokaty posiadają ograniczenia i dodatkowe warunki konieczne do zweryfikowania zanim zamrozisz pieniądze w banku. Przede wszystkim lokaty promocyjne są krótkoterminowe, oszczędności wpłacisz na depozyt maksymalnie na dwa lub trzy miesiące. Ponadto maksymalna wartość pieniędzy jest ograniczona, a usługobiorcy mogą najczęściej skorzystać wyłącznie z jednej promocyjnej lokaty. Po upływie zapadalności lokaty możliwe jest podpisanie umowy ze standardowymi warunkami, które są mniej korzystne.

Trzy najkorzystniejsze lokaty promocyjne

  • Lokata Happy - 4,00%

Lokata nie wymaga skorzystania z pozostałych produktów Idea Banku. Jednak oferta jest ważna wyłącznie w przypadku usługobiorców którzy wcześniej nie korzystali z z żadnych usług banku. Minimalna kwota wymagana do otworzenia depozytu to 1 000,00 złotych, bank ogranicza maksymalną wartość oszczędności zamrożoną na lokacie - to 10 000,00 złotych. Lokatę można założyć na 3 miesiące, a Klient może skorzystać wyłącznie z jednej lokaty o takich warunkach.

Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu umowy, po tym okresie możliwe jest także uruchomienie depozytu o niższej wartości odsetek, zgodnie z ofertami skierowanymi do wszystkich Klientów Eurobanku.

  • Lokata Bezkarna - 3,20%

Lokata skierowana do nowych Klientów BGŻ Optima decydujących się na założenie Indywidualnego Konta. Depozyt zapewnia promocyjne oprocentowanie przez 3 miesiące. Podobnie jak w Idea Banku wymagana jest kwota minimalna o wysokości 1 000,00 złotych, BGŻ Optima pozawala jednak ulokować nawet do 100 000,00 złotych na Lokacie Bezkarnej.

Atutem tego produktu jest zapewnienie banku o wypłaceniu wszystkich naliczonych odsetek nawet w przypadku zerwania umowy przed planowanym terminem. Dzięki temu nawet w niespodziewanej sytuacji będziesz mieć możliwość skorzystania ze swojego kapitału, bez utraty zysku.

  • Lokata mobilna - 2,60%

Raiffeisen Polbank zachęca Klientów do skorzystania z lokaty, która dostępna jest dla usługobiorców wykorzystujących bankowość mobilną. Produkt skierowany jest do stałych Klientów, logujących się do swojego konta na tablecie lub telefonie. Lokata mobilna jest produktem nieodnawialnym. Kwota oszczędności wymagana do uruchomienia depozytu to 1 000,00 złotych, a maksymalną wartością możliwą do zamrożenia w Raiffeisen Polbanku jest 10 000,00 złotych.