Wpłacenie oszczędności na lokatę zawsze zobowiązane jest warunkami, ustalonymi przez umowę. Obecnie wśród lokat największą popularnością cieszą się depozyty krótkoterminowe posiadające promocyjne oprocentowanie. Wielu Klientów nie przywiązuje dużej uwagi do szczegółów oferty, skupiając się wyłącznie na atrakcyjnych atutach produktu. Jeżeli jednak masz możliwość koniecznie zapoznaj się zarówno z plusami jak i minusami takich ofert, zanim podpiszesz umowę i zamrozisz swoje pieniądze w banku.

Lokata terminowa może być świetnym rozwiązaniem by zabezpieczyć swoje oszczędności jednak aby mieć tego pewność musisz poświęcić przynajmniej kilka minut i przekonać się czy warunki są dla Ciebie atrakcyjne.

Wyższe oprocentowanie ale mniejsza elastyczność

Odsetki wyższe nawet o kilka procent są najlepszym argumentem do tego by skorzystać z oferty promocyjnej lokaty. Co jednak może czekać na Klienta, który chce wpłacić swoje pieniądze na lokatę tego typu? Banki najczęściej oferują promocyjne oferty tylko na krótki okres czasu, a największym ograniczeniem jest ustalona maksymalna kwota jaką usługobiorca może wpłacić na rachunek. W przypadku obecnie najkorzystniejszego depozytu, czyli Lokaty Happy suma oszczędności na koncie nie może przekraczać 10 000,00 złotych.

Lokata po okresie na jaki została zawarta może zostać automatycznie przedłużona, jednak już na standardowych warunkach, zapewniając nawet kilka razy niższe oprocentowanie.

Lokata promocyjna nie zawsze wymaga na Kliencie założenia także konta osobistego, najczęściej jednak lokaty o korzystniejszych warunkach pod względem finansowym dostępne są ograniczonej grupie - obecnie najwyżej oprocentowane lokaty adresowane są wyłącznie do nowych Klientów banków. Lokata Happy może zostać założona wyłącznie przez osobę, która do momentu zawarcia tej umowy nie korzystała z żadnych usług Idea Banku.

Załóż lokatę online

Nie trać czasu na niepotrzebne wizyty w oddziale banku, które mogą trwać długo ze względów na ilość petentów. Wszystko możesz załatwić bez czekania, kolejek czy nawet wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz i potwierdzisz swoją tożsamość całkowicie online. Założenie lokaty jest wyjątkowo proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. Możesz zaledwie w ciągu kilku minut założyć lokatę i wpłacić na nią swoje oszczędności.

Jest to całkowicie bezpieczne, szczególnie jeżeli zadbasz o podstawowe warunki bezpieczeństwa korzystania z internetu. Pamiętaj, że wnioski banków są dodatkowo zabezpieczone, zatem nic nie stanie się zarówno Twoim oszczędnościom jak i danym udostępnionym do założenia lokaty terminowej.

Jeżeli chcesz przekonać się jaką ofertę wybrać, koniecznie skorzystaj z naszego rankingu. Porównanie dostępne jest całkowicie bezpłatnie, a dzięki niemu poznasz szczegóły ofert, które mogą Cię zainteresować i zachęcić do skorzystania z usług oszczędnościowych.