Decyzja o ulokowaniu oszczędności na lokacie może być kluczowa dla dobra Twoich pieniędzy. Warto zadbać o to by oferta z której skorzystasz gwarantowała największe zyski, a przy okazji zapewniała bezpieczeństwo przez cały okres trwania umowy. Zarówno lokaty terminowe jak i konta oszczędnościowe, są najchętniej wybieranymi produktami przez Polaków którzy szukają usług tego typu. Tylko od Ciebie zależy co zrobisz z kapitałem który posiadasz. Jednak by zyskać jak najwięcej koniecznie skorzystaj z porad specjalistów. Specjalnie dla wszystkich niezdecydowanych publikujemy ranking ofert, które w tym miesiącu przedstawiają najkorzystniejsze warunki.

Lokaty krótkoterminowe

Od wielu miesięcy to właśnie lokaty, na krótki okres czasu przyciągają najwięcej zainteresowanych. Wszystko to ze względu na najwyższe oprocentowanie i korzystne warunki także w przypadku wcześniejszego zerwania umowy. Decydując się na lokatę, której okres nie przekracza kilku miesięcy możesz mieć pewność, że nawet jeżeli na rynku pojawi się atrakcyjniejsza oferta, będziesz mieć szansę skorzystać z niej bez utraty wypracowanych odsetek. Duża swoboda związana z lokatą pozwoli Ci lepiej zaplanować cel i kierunek oszczędzania. Duży wybór produktów może jednak powodować niezdecydowanie i w konsekwencji Twoje pieniądze znajdą się na lokacie, która niekoniecznie oferuje najlepsze warunki.

Wśród lokat, to właśnie usługi krótkoterminowe wyróżniają się wyższym zyskiem, a wszystko to dzięki promocjom, które mają zachęcić potencjalnych Klientów banku.

Jeżeli szukasz swojej pierwszej lokaty, sprawdź koniecznie ofertę Idea Banku. Lokata Happy jest doskonale znana wszystkim zainteresowanym oszczędzaniem. Zamrażając pieniądze w Idea Banku możesz otrzymać nawet 4,00%. Minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to 500,00 złotych, natomiast maksymalna wartość oszczędności jaką wpłacisz na lokatę wynosi 10 000,00 złotych. Klient może założyć tylko jedną promocyjną lokatę, a po okresie 3 miesięcy pieniądze może ulokować na standardowej lokacie, która jednak przynosi znacznie niższe odsetki. Lokata Happy ma jednak ograniczenie, które dotyczy dostępności tej oferty wyłącznie dla nowych usługobiorców banku.

Konto oszczędnościowe

Jeżeli dopiero zaczynasz gromadzić oszczędności, konto oszczędnościowe będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Będziesz mieć możliwość cały czas dokonywać transakcji na koncie, zarówno wpłacać na nie gotówkę jak i wypłacać je w razie takiej potrzeby. Elastyczność, a zarazem gwarantowany zysk są najlepszym połączeniem w przypadku gdy jeszcze nie masz pewności czy odłożone pieniądze nie okażą się potrzebne w niedalekiej przyszłości.

Polecamy Indywidualne Konto Oszczędnościowe dostępne w BGŻ Optima. Bank gwarantuje oprocentowanie o wysokości 2,30% w skali roku. Klient może wpłacić na rachunek nawet 150 000,00 złotych. Konto prowadzone jest bez żadnych dodatkowych opłat.