Rachunki osobiste dzielą się na kilka popularnych rodzajów, wśród nich możemy wyszczególnić min.: konto osobiste, konto oszczędnościowe, rachunek lokaty bankowej lub wymienione w tytule artykułu konto walutowe, te i wiele więcej tematów znajdziesz także na  niskaprowizja.com.pl.

Rachunek walutowy odpowiedzialny jest za zarządzanie pieniędzmi obcej waluty na rodzimym rynku. Jest to wyjątkowo wygodna forma konta dla przedsiębiorstw, które dokonują transferów walut lub współpracują z firmami zagranicznymi z których wpływy przelewane są w obcej walucie. Dla klientów indywidualnych konto walutowe może być niezastąpionym narzędziem w przypadku osób, które opuszczają kraj w celach zarobkowych lub planują zagraniczne studia. Największym atutem takiego produktu jest uniknięcie kosztów związanych z przewalutowaniem gotówki.

Bank Zachodni WBK posiada w swojej ofercie jedne z najlepszych usług dotyczących rachunków walutowych. Są one dopasowane do klienta i zapewniają komfort w zarządzaniu środkami. Możemy wyróżnić konto w dolarach, euro, funtach lub frankach. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla klientów, którzy mogą dostosować rachunek do własnych potrzeb, bez konieczności płacenia za dodatkowe usługi, które okazały by się bezużyteczne. Konto walutowe może okazać się przydatne, nie tylko jeżeli zarabiamy za granicą ale także gdy dokonujemy zakupów w obcej walucie np. poprzez internet lub spłacamy kredyt min. hipoteczny inny niż w tradycyjnych złotówkach. Taki rachunek może zaoszczędzić nam także czasu oraz pieniędzy jeżeli planujemy wyjazd wakacyjny poza granicami naszego kraju. Szczególnie w okresie wakacyjnym może być to dobra alternatywa wobec stresu związanego z przewalutowaniem gotówki lub innych niedogodności.

Choć BZWBK rozróżnia konta walutowe na różne typy, zależnie od naszych potrzeb, są one prowadzone w podobny sposób i można bez problemu określić je wspólnie, niezależnie od różnicy w walutach. Warunki umowy są bowiem zbliżone, a w najistotniejszych kwestiach takie same. Bank WBK gwarantuje bezpłatne prowadzenie konta nawet w przypadku miesięcznych wpływów niższych niż 1000 złotych. Klient ma możliwość zarządzać swoim kontem bez żadnych ograniczeń także dzięki bankowości internetowej oraz mobilnej. Dzięki temu wszelkie działania dokonane w ten sposób nie obciążają konsumenta, zwiększa to możliwość oszczędzania i ograniczania zbędnych wydatków. Kolejnym atutem konta jest możliwość bezpłatnych przelewów w obrębie BZWBK.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, dokonując transakcji w systemie online musimy podać kod autoryzacyjny, który otrzymamy na telefon komórkowy. Każdego miesiąca możemy skorzystać z pięciu darmowych kodów, a każdy kolejny kosztuje 0,20 złotych.

Jednym z nielicznych minusów konta walutowego jest brak udostępnienia zadłużenia na rachunku. Bez problemu można to jednak uzasadnić tym, że taka usługa byłaby nie opłacalna i generowałaby bardzo duże koszty spłaty.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kontem walutowym w Banku Zachodnim WBK to z łatwością otworzymy je za pośrednictwem wniosku dostępnego online. Wystarczy, że uzupełnimy najpotrzebniejsze dane, a umowę otrzymamy przesyłką kurierską. To oczywiście bardzo uproszczony system, który gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo danych osobowych klienta.

Rachunek walutowy to niezbędny produkt jeżeli często wybieramy zakupy w obcej walucie lub chcemy swobodnie zarządzać pieniędzmi będąc za granicą. Bank WBK posiada atrakcyjną ofertę i jeżeli faktycznie będziemy z niej korzystać, nie mamy powodów by przejść koło niej obojętnie. Oczywiście zanim podpiszemy umowę powinniśmy dokładnie się z nią zapoznać i wcześniej precyzyjnie określić potrzeby, którym musi sprostać usługa z której będziemy korzystać.