Zaczynając oszczędzanie ciężko jest zdecydować się na usługę, która będzie najlepszym produktem który pomoże gromadzić wolne środki. Pozostawienie oszczędności bez żadnego wsparcia może spowodować, że zebrane pieniądze wydasz całkowicie bez związku z pierwotnym planem. Dlatego też istotne jest zastanowienie się który produkt finansowy spełni Twoje oczekiwania.

Chociaż najpopularniejszą formą oszczędzania są lokaty terminowe, warto zacząć od bardziej elastycznych kont oszczędnościowych. To produkty, które sprawdzą się zarówno pod względem atrakcyjnych zysków jak i wyjątkowo łatwych warunków, założenia rachunku. Jeżeli nie masz pewności co dokładnie zrobić z odłożoną sumą pieniędzy sprawdź co polecamy wszystkim, którzy stoją przed takim wyzwaniem.

Konto oszczędnościowe - ile zyskasz?

Wbrew pozorom, konto oszczędnościowe może być atrakcyjniejszym rozwiązaniem niż lokata terminowa. Wszystko ze względu na bardzo niskie oprocentowanie depozytów. Wyłącznie promocyjne lokaty dla nowych Klientów zapewniają korzystne zyski, odczuwalne dla portfela usługobiorcy. Konto oszczędnościowe, szczególnie aktualnie może z powodzeniem zastąpić depozyt. Nawet standardowe oferty rachunków posiadają wysokie oprocentowanie środków, dodatkowo możliwe jest skorzystanie z promocji, które również zapewniają wyższe oprocentowanie ulokowanych środków na rachunku.

Wystarczy sprawdzić ranking najlepszych kont oszczędnościowych, by przekonać się, że usługi mogą zachęcić nawet bardzo sceptycznie nastawionych Klientów.

Polecamy w szczególności trzy oferty, Konto oszczędnościowe w Getin Banku zapewnia aż 4,00% zysku rocznie. To oprocentowanie które równe jest temu jakie proponuje aktualnie najlepsza lokata terminowa. Kolejnymi produktami wartymi uwagi są konto SMART Procent, a także Konto Oszczędnościowe BGŻ Optima. Oba produkty posiadają oprocentowanie o wysokości 3,00% rocznie.

Atuty konta oszczędnościowego

Co sprawia, że konto oszczędnościowe jest korzystniejsze od lokaty terminowej, przynajmniej na początku oszczędzania? Konto oszczędnościowe cechuje się ogromną elastycznością. Łączy w sobie zalety konta osobistego, a także standardowego depozytu. Usługobiorca może w dowolnej chwili powiększać kapitał na rachunku. Dodatkowo w przeciwieństwie do lokaty terminowej możliwe jest także wypłacenie gotówki na standardowe konto osobiste. Większość banków nie pobiera opłat za przelewy wewnętrzne, dzięki temu nawet w trudnej sytuacji możliwe jest wypłacenie pieniędzy bez utraty zarobionych odsetek. Sprawdzi się to w szczególności jeżeli nie masz pewności czy Twoje oszczędności nie będą Ci potrzebne w krótkim terminie. To często powód dla którego Klienci banków nie decydują się na założenie lokaty, obawiając się, że stracą wszystkie pieniądze jakie zarobili w podczas trwania umowy gdy będą zmuszeni do jej zerwania przed terminem. Konto oszczędnościowe nie naraża na takie problemy, co z pewnością podnosi komfort korzystania z usług.