Jeżeli jesteś w trakcie gromadzenia oszczędności i nie chcesz martwić się, że konieczne będzie zamknięcie lokaty z powodu nagłych wydatków to właśnie konto oszczędnościowe jest produktem po jaki musisz zgłosić się do banku. Wbrew pozorom najlepsze produkty tego typu są w stanie zapewnić wyższe zyski niż większość lokat terminowych proponowanych stałym Klientom banków. Konto oszczędnościowe można także potraktować jako usługę przejściową gdy lokaty nie stanowią dla Ciebie korzystnego rozwiązania i pragniesz w inny sposób zagwarantować sobie opiekę nad zgromadzonym kapitałem.

Promocja w BGŻ Optima

Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima obecnie pozwala uzyskać wyższe odsetki. Wszystko to dzięki promocji, która obowiązuje wszystkie nowe środki nie przekraczające wartości 150 000,00 złotych. Zakładając konto oszczędnościowe teraz, oprocentowanie zdeponowanych środków będzie wynosiło aż 2,60% do 14 lipca bieżącego roku. Standardowa oferta przewiduje oprocentowanie o wysokości 1,50% w przypadku oszczędności niższych niż 150 000,00 złotych oraz 1,80% dla kont na których znajduje się kapitał powyżej tej kwoty.

Kapitalizacja odsetek na koncie następuje pierwszego dnia każdego miesiąca. Klient nie płaci za otwarcie rachunku, ani za jego prowadzenie. BGŻ Optima nie wyznacza zarówno minimalnej kwoty jaka zostanie wpłacona na konto, jak i maksymalnej wartości środków. Dużym atutem jest także brak opłat w przypadku przelewów wewnętrznych. Konto jest elastyczne i nie ogranicza wpłat i wypłat środków z rachunku. Wypłacenie pieniędzy nie powoduje utraty odsetek. Konto można założyć online, bez konieczności wizyty w banku. Wystarczy kilka minut by uzupełnić wniosek i przelać pieniądze na utworzony rachunek.

Lokaty - wciąż dla nowych usługobiorców

Nowy miesiąc nie przyniósł zmian i ponownie na szczycie rankingu lokat znajdują się oferty skierowane do nowych usługobiorców. Lokata Happy i Lokata Bezkarna opisane są dokładnie w rankingu produktów oszczędnościowych. Pamiętaj jednak, że z tych usług mogą skorzystać wyłącznie nowi Klienci Idea Banku oraz BGŻ Optimy. Tradycyjne lokaty, gwarantują zysk nawet kilkukrotnie niższy od tego jaki można zdobyć podpisując umowę na promocyjnych warunkach.

Niestety wciąż ciężko wskazać termin w jakim możemy spodziewać się korzystniejszych odsetek. Deflacja nie ustępuje a stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego nie zostaną podwyższone przez Radę Polityki Pieniężnej dopóki sytuacja nie stanie się korzystniejsza. W aktualnej sytuacji trudno o atrakcyjny produkt oszczędnościowy, szczególnie jeżeli szukając oferty zwraca się uwagę na bezpieczeństwo pieniędzy. Sprawdzaj na bieżąco najkorzystniejsze produkty i szukaj okazji do pomnażania swoich oszczędności.