Chociaż każda opcja konsolidacji zadłużenia ma swój wyjątkowy wpływ na Twoją zdolność kredytową, możesz spodziewać się kilku pozytywnych efektów.

Kredyt konsolidacyjny – efekty pozytywne

Podczas gdy konsolidacja zadłużenia tworzy nowe konto kredytowe w raporcie kredytowym, będzie również wyglądać, jakby jedno lub więcej zostało spłacone. Potencjalni nowi pożyczkodawcy uznają, że Twoje skonsolidowane konta zostaną w pełni opłacone. Ponieważ Twoim celem jest uwolnienie się od długów, upewnij się, że dokonujesz terminowych płatności zarówno na rachunkach kredytowych, jak i na pożyczce konsolidacyjnej. Terminowa spłata nowego kredytu będzie miała pozytywny wpływ na Twój kredyt w dłuższej perspektywie.

Konsolidacja zadłużenia: negatywne skutki

Chociaż każda opcja konsolidacji zadłużenia ma swój wyjątkowy wpływ na twoją zdolność kredytową, istnieje kilka negatywnych skutków, na które powinieneś się przygotować.

Sposób traktowania kredytu po skonsolidowaniu długów jest niezwykle ważny. Jeśli po prostu powrócisz do starych nawyków, w końcu ponownie zrujnujesz swoją zdolność kredytową.

Chociaż może się wydawać, że dobrym pomysłem jest zamknięcie konta kredytowego, aby uniemożliwić sobie z niego korzystanie, w rzeczywistości zaszkodzi to twojej zdolności kredytowej. Zawsze dobrze jest zwrócić wszystkie pożyczone pieniądze. Próba znalezienia sposobu na zmniejszenie kwoty, którą jesteś winien, może negatywnie wpłynąć na Twój kredyt.

Jeśli odpowiednio i odpowiedzialnie zajmiesz się konsolidacją zadłużenia, długoterminowy wpływ na Twoją zdolność kredytową i raport powinien być bardziej pozytywny niż negatywny. Próba pójścia na skróty lub ignorowanie bieżących problemów zakończy się wyrządzeniem więcej szkody niż pożytku. Chcemy, abyś pamiętał, że głównym celem kredytu konsolidacji zadłużenia jest właśnie spłata zadłużenia i odzyskanie kontroli nad finansami osobistymi. Ostatecznie twój raport kredytowy powinien wyglądać lepiej niż zanim zdecydowałeś się skonsolidować swoje długi.

Kredyt konsolidacji a ocena kredytowa

Ocena kredytowa to wartość liczbowa przypisana wszystkim pożyczkobiorcom, reprezentująca zdolność osoby do spłaty pożyczki. Wynik ten konwertuje dane z raportu kredytowego na rzeczywistą liczbę, którą pożyczkodawcy używają i oceniają, podejmując decyzje kredytowe i przyjmując nowych pożyczkobiorców. Oznacza to, że jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki lub linii kredytowej, posiadanie dobrej oceny kredytowej jest kluczowe.

Każdy ma prawo do swojego raportu kredytowego i oceny, które można nabyć w biurach kredytowych. Mimo że nie jest to konieczne, należy skontaktować się z wszystkimi biurami, aby upewnić się, że informacje są prawidłowe i nie zawierają błędów. Więcej szczegółów dotyczących zamawiania raportu kredytowego można znaleźć w Internecie, jednak proces ten obejmuje przesłanie dwóch dokumentów identyfikacyjnych wraz z podstawowymi informacjami.