Oferty oszczędnościowe nie przekonują Cię do tego by założyć lokatę? Już w najbliższym czasie może się okazać, że produkty dostępne teraz są w stanie zapewnić Ci wyjątkowo dobre warunki. Zbliża się moment w którym Rada Polityki Pieniężnej będzie zmuszona zdecydować o wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Coraz więcej mówi się o tym, że słabsze od zakładanych, wyniki gospodarki będą głównym powodem ponownego obniżenia oprocentowania lokat i depozytów. Warto więc rozważyć możliwość założenia lokaty właśnie teraz, kiedy możliwe jest podpisanie umowy, która zapewni zyski wyższe niż będzie to możliwe w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Kto nie straci na zmianie stóp procentowych?

Mimo zmian, które nastąpią nieuchronnie, prawdopodobnie najmniej odczują to osoby, które zdecydują się na nową odsłonę promocji dla nowych Klientów. To oferty, które zapewniają nawet kilkukrotnie wyższy zysk niż produkty standardowe. Banki dzięki tym propozycją starają się pozyskać nowych usługobiorców, którzy zachęceni preferencyjnymi warunkami, skorzystają również z innych usług. Dlatego też krótkoterminowe lokaty, które docelowo skierowane są do wąskiej grupy odbiorców, nie powinny zmienić się radykalnie względem tego jakie warunki posiadają obecnie.

Obniżenie oprocentowania czeka zdecydowanie większość tradycyjnych lokat, dostępnych stałym Klientom. Już teraz oferty te gwarantują bardzo niewielkie oprocentowanie, warto więc zastanowić się nad możliwością korzystniejszego zdeponowania pieniędzy dzięki lokacie długoterminowej. Będzie to dobra okazja do zabezpieczenia oszczędności w okresie trudnym dla produktów inwestycyjnych. Podpisując umowę już teraz zapewnisz sobie stałe oprocentowanie nawet przez najbliższe dwa lata. Jeżeli nie boisz się zamrozić swoich pieniędzy na dłuższy okres, sprawdź koniecznie ofertę Santander Consumer Banku. Lokata Direct + jest bardzo elastyczna pod względem trwania umowy, jednocześnie zapewniając wysokie oprocentowanie dla wszystkich Klientów. Nie musisz zatem obawiać się ograniczeń lub warunków, które uniemożliwią Ci założenia lokaty.

Co ma wpływ na wysokość stóp procentowych?

Do tej pory mimo nieprzerwanej deflacji Rada Polityki Pieniężnej nie planowała obniżania wartości stóp procentowych, przede wszystkim ze względu na bardzo dobre wyniki krajowej gospodarki. Przez dłuższy okres argumentem do utrzymania stabilnej wartości stóp było to, że deflacja związana jest przede wszystkim z rynkiem światowym i działania wewnątrz kraju nie będą miały wpływu na coraz niższe koszta towarów czy usług. Jednak najnowsze dane pokazują, że wielomiesięczna deflacja ma także negatywny wpływ na rodzinny rynek prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest podążenie za trendami wyznaczonymi przez działania podjęte przez największe gospodarki m.in. w Europie.

Podczas gdy na obniżeniu stóp procentowych stracą osoby interesujące się bezpiecznym oszczędzaniem pieniędzy, zyskają kredytobiorcy, którzy mogą spodziewać się niższych kosztów zaciągnięcia pożyczek.