Dysponując wolnym kapitałem warto zastanowić się w jaki sposób możliwe jest jego powiększenie i zdobywanie wiedzy na temat inwestycji dostępnych w ramach posiadanej gotówki. Zdecydowanie najniekorzystniejsze jest pozostawienie środków na zwykłym koncie. W ten sposób nie tylko odbierasz sobie możliwość by Twoje pieniądze zarabiały dla Ciebie ale także narażasz się na niekontrolowany wydatek zgromadzonych środków. Zastanów się zatem jak chcesz wykorzystać swoje pieniądze i jakie warunki byłyby w stanie przekonać Cię do skorzystania z usług oszczędnościowo-inwestycyjnych. Nawet jeżeli aktualnie uważasz, że masz dobrą sytuację finansową zatrzymaj się i pomyśl co może wydarzyć się jeżeli Twoje otoczenie i możliwości ulegną zmianie - być może właśnie dzięki oszczędnościom uda Ci się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Stopień ryzyka

Inwestowanie może być bardzo ryzykowne, licząc na wyższy zysk należy zatem brać pod uwagę niejednokrotnie także straty. Większość Polaków ma jednak zdecydowanie potrzebę zabezpieczenia swoich pieniędzy, szczególnie gdy oszczędności zdobyte są z ogromnym trudem. Dlatego też najpopularniejszymi produktami są całkowicie bezpieczne lokaty i konta oszczędnościowe. To nadal najchętniej wybierane produkty, pomimo warunków które są aktualnie niekorzystne i nie zapewniają wysokiego oprocentowania.

Alternatywne sposoby inwestycji

Zanim jednak wybierzesz ofertę poznaj alternatywy znanych i ogólnodostępnych produktów. Pamiętaj jednak, że są to inwestycje, które wymagają często specjalistycznej wiedzy i kierowane są do osób dysponujących pokaźną sumą oszczędności. Czasami jednak warto podjąć ryzyko i cieszyć się znacznie wyższym zyskiem.

  • Inwestowanie na giełdzie - to inwestycja która może przynieść zarówno wiele korzyści jak i strat. Decydując się na wykupienie akcji spółki musisz bowiem nie tylko liczyć się z długoterminowym przebiegiem inwestycji ale również możliwością straty kapitału.

  • Inwestycja w złoto - ulokowanie pieniędzy w kruszcu jest jednym z najstarszych sposobów zabezpieczenia oraz pomnożenia kapitału. To inwestycja długoterminowa i bezpieczna ze względu na niewielkie wahania ceny.

  • Inwestowanie w dzieła sztuki - inwestycja zarezerwowana przede wszystkim dla osób dysponujących dużą kwotą gotówki i posiadających wiedzę o przedmiotach, które zyskują na swojej rynkowej wartości.

  • Inwestowanie w nieruchomości - to jedna z najkorzystniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych inwestycji, niewątpliwie wymaga jednak bardzo dużego wkładu własnego. Możliwe jest obranie kilku możliwości inwestycji, m.in. kupienie nieruchomości i sprzedanie jej w korzystniejszej cenie lub wynajęcie i pozyskiwanie dodatkowych dochodów miesięcznie.

Lokata i konto oszczędnościowe?

Jeżeli mimo wszystko najbardziej cenisz sobie gwarancję zarówno zysku jak i zwrotu Twoich pieniędzy, a ponadto nie chcesz zamrażać oszczędności na długi okres czasu, będziesz z pewnością zainteresowany lokatą terminową lub prostym i elastycznym w obsłudze kontem oszczędnościowym. Są to produkty, które nie wymagają od Klientów dużego zaangażowania, a do podpisania umowy może dojść w ciągu kilkunastu minut nawet bez wychodzenia z domu. Polecamy sprawdzenie aktualnie najkorzystniejszych lokat bankowych w rankingu i zainteresowanie się promocyjnymi usługami, które obecnie są w stanie zapewnić najwyższy zysk. Bezpłatnie dowiesz się ile zarobisz na zamrożeniu swoich oszczędności, a także w ciągu kilku minut złożysz wniosek wymagany do otwarcia lokaty lub rachunku oszczędnościowego.