Chcesz by Twoje pieniądze zarabiały zamiast tracić na wartości ukryte na koncie bankowym? Koniecznie zastanów się jaka oferta dla oszczędzających jest dla Ciebie odpowiednia i czy masz możliwość zainwestować swoje pieniądze w taki sposób by faktycznie przynosiło to zyski. Aktualnie stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wciąż utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie i wiele wskazuje na to, że Rada Polityki Pieniężnej nie chce w najbliższym czasie podwyższyć jej mimo zażegnania deflacji i zaskakująco wysokiej inflacji.

Jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzać i chcesz zdobyć jak najwięcej informacji o czym warto pamiętać oraz jak dobrze ulokować swoje pieniądze, trafiłeś w najlepsze miejsce. Zapoznaj się z naszymi poradami i skorzystaj z nich by zabezpieczyć swoje pieniądze najkorzystniej jak to możliwe, jednocześnie pomnażając ich wartość.

Najkorzystniejsza inwestycja - tylko dla wybranych

Jeżeli nie wiesz co zrobić z oszczędnościami, a jest to suma pozwalająca na kosztowniejsze inwestycje zastanów się nad kupnem gruntu pod zabudowę. Obecnie wartość ziemi cały czas rośnie i wszystko wskazuje na to, że ta tendencja utrzyma się przez dłuższy czas. Z roku na rok rośnie zainteresowanie mieszkaniami, co skutkuje ogromnym rozwojem inwestycji budowlanych. Ze względu na wprowadzenie nowych przepisów dotyczących gruntów rolnych i trudność w ich sprzedaży, ziemia pod zabudowę cieszy się ogromnym powodzeniem i zainwestowane w ten sposób pieniądze z pewnością przyniosą zysk, choć należy pamiętać, że to inwestycja długoterminowa.

Konto oszczędnościowe - dla początkujących

Zaczynając oszczędzanie warto postawić na elastyczność i zabezpieczenie pieniędzy. Pod tym względem polecamy konto oszczędnościowe, które pozwala na wpłacanie gotówki oraz wypłacanie jej w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Konto oszczędnościowe jest bezpłatne i wyjątkowo intuicyjne w obsłudze. Decydując się na otwarcie takiego rachunku masz całkowitą dowolność i dostęp do swoich pieniędzy np. w nieprzewidzianej sytuacji gdy będą one potrzebne i nie chcesz tracić zysków jak w przypadku lokat bankowych zerwanych przed zakończeniem umowy.

Założenie konta oszczędnościowego trwa dosłownie kilka minut i możesz to zrobić nie wychodząc z domu, logując się do bankowości internetowej. Jeżeli chcesz sprawdzić które oferty są najbardziej opłacalne pod względem oprocentowania, koniecznie zapoznaj się z rankingiem opublikowanym na naszej stronie.

Lokaty terminowe

Wybór wśród lokat jest wyjątkowo bogaty, jednak aktualnie najbardziej opłacalnymi lokatami są oferty promocyjne. Z powodu niskich stóp procentowych NBP bezpieczne oszczędzanie nie przynosi dużych odsetek, mimo to możliwe jest skorzystanie z ofert, które na tle pozostałych wyróżniają się nawet kilkukrotnie wyższym oprocentowaniem. W rankingu lokat od dłuższego czasu dominują dwa produkty, są to lokaty na nowych Klientów. Wyższe oprocentowanie związane jest jednak z warunkami i ograniczeniami, które konieczne są by bank pozwolił na założenie takiej lokaty. Więcej informacji uzyskasz zaznajamiając się z rankingiem lokat, do czego zachęcamy.