Planując odkładanie oszczędności warto wcześniej przyjrzeć się usługom, które będą pomocne w tym okresie i pozwolą Ci na łatwiejsze gromadzenie wolnego kapitału. Poza bezpieczeństwem dla swoich pieniędzy możesz także uzyskać odsetki na podstawie oprocentowania w skali rocznej, które pozwoli na otrzymanie pierwszych zysków. Choć największym powodzeniem cieszą się lokaty terminowe, sugerujemy je raczej Klientom banków, którzy posiadają już konkretną sumę oszczędności. Osoby, które zaczynają oszczędzanie mogą spokojnie wybrać elastyczniejszy produkt jakim jest konto oszczędnościowe. Poznaj atuty rachunku tego typu i zdecyduj, czy jest to produkt spełniający Twoje oczekiwania.

Regularność jest kluczem do sukcesu

Myślisz, że oszczędzając musisz rezygnować ze wszystkich przyjemności i oszczędzanie drobnych kwot nie ma większego sensu? Nic bardziej mylnego. Łatwiej będzie Ci zacząć od drobnych kwot przelewanych na konto oszczędnościowe i nauczeniu się systematyczności w szukaniu wolnych środków w miesięcznym budżecie.

Oszczędzanie łączy się w dużym stopniu z nauką zarządzania swoimi pieniędzmi. Aby mieć pewność, że dobrze wydajesz swoje pieniądze możesz przynajmniej przez jeden miesiąc podliczać wszystkie zakupy i opłacone rachunki. Tym sposobem dowiesz się czy w ciągu miesiąca wydajesz dużą kwotę na niepotrzebne rzeczy, czy jednak bardzo świadomie sięgasz po swój portfel lub kartę płatniczą.

Wpłacasz pieniądze kiedy chcesz i ile chcesz

Konto oszczędnościowe jest połączeniem zalet konta osobistego oraz lokaty terminowej. Masz nieustanny dostęp do swoich pieniędzy, jednocześnie powiększając swój kapitał o odsetki zgodne z oprocentowaniem. Możesz wpłacać środki na rachunek oszczędnościowy w dowolnym dla siebie czasie, natomiast warto uważać wypłacając gotówkę. Większość banków oferuje w każdym miesiącu jedną darmową wypłatę z konta, natomiast każda kolejna jest związana z niewielkimi opłatami.

Wybierając konto oszczędnościowe koniecznie porównaj oprocentowanie rachunków. Banki chętnie oferują promocje by przyciągnąć nowych Klientów, którzy mogą w późniejszym terminie przynieść większe zyski decydując się na inne produkty dostępne w ofercie instytucji. Zachęcamy do sprawdzenia rankingu dostępnego na naszej stronie. Gwarantujemy rzetelne informacje i zapewniamy, że z naszą pomocą wybór usługi oszczędnościowej okaże się łatwiejszy niż myślisz, nawet jeżeli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w oszczędzaniu.

Polecamy

BGŻ Optima poza świetną lokatą oferuje również konto dla oszczędzających, które oferuje aż 3,00% w skali roku. Jest to wynik porównywalny do promocyjnych lokat, co może przekonać na wybór konta oszczędnościowego nawet osoby, które chętniej sięgały po lokaty, które obecnie nie oferują atrakcyjnych warunków.