Aktualnie coraz trudniej ulokować oszczędności by faktycznie uzyskać zadowalające odsetki. Już od wielu miesięcy jedynymi ofertami, które są w stanie przyciągnąć usługobiorców są oferty dotyczące promocji dla nowych Klientów. Kilkukrotnie wyższe oprocentowanie zdeponowanych pieniędzy z pewnością przyciąga chętnych, należy jednak pamiętać, że promocje są jednorazowe, a ponadto posiadają liczne ograniczenia. Zmiany jakie następują w bankowości są aktualnie spowodowane zarówno podatkiem bankowym jak i rozwiązaniami proponowanymi by pomóc usługobiorcom posiadającym zadłużenia we frankach szwajcarskich. Podatek od aktywów, a także wciąż utrzymująca się deflacja skutecznie zmniejszają możliwość zaproponowania atrakcyjnych warunków lokat, które aktualnie przynoszą mniejsze zyski instytucjom finansowym.

Promocyjne lokaty - Kto ma szansę z nich skorzystać?

Obecnie tylko nowi Klienci mogą oczekiwać na wyższe odsetki od zamrożonych na lokacie pieniędzy. Jednak coraz mniej banków proponuje również te usługi, a osoby zainteresowane podpisaniem takiej umowy muszą pamiętać o tym, że do spełnienia mają przynajmniej kilka warunków. Maksymalna kwota oszczędności nie może przekraczać z góry ustalonej kwoty, okres umowy najczęściej ograniczony jest do dwóch lub trzech miesięcy, w wielu przypadkach by uruchomić lokatę wymagane jest skorzystanie z innych produktów banku.

Najpopularniejszą ofertą promocyjną dla nowych usługobiorców jest Lokata Happy, która cieszy się dużym zainteresowaniem już od kilku miesięcy. Oprocentowanie wynosi aż 4,00%, a okres trwania umowy to 3 miesiące. Zaletą oferty Idea Banku jest brak powiązań z innymi usługami, Klient może założyć lokatę dzięki bankowości internetowej, co zajmuje zaledwie kilka minut.

Alternatywa dla oszczędzających

Będąc stałym Klientem banku możesz liczyć wyłącznie na standardowe oferty lokat terminowych. Niestety większość z tych produktów nie gwarantuje wysokich zysków, choć oczywiście największą ich zaletą jest bezpieczeństwo wpłaconych środków. Nawet jeżeli oprocentowanie lokaty jest niewielkie, gwarancja wypłaty kapitału oraz naliczonych odsetek tuż po zakończeniu umowy jest często wystarczająco zachęcające, dlatego też lokaty bankowe wciąż są najpopularniejszymi produktami oszczędnościowymi.

Alternatywą może być konto oszczędnościowe, które jednak może być powiązane z dodatkowymi opłatami. Zanim zdecydujesz się na taką formę zamrożenia oszczędności sprawdź dokładnie tabelę opłat i warunki jakie zagwarantują Ci całkowicie darmowe korzystanie z rachunku oszczędnościowego. Najczęściej banki proponują całkowicie darmowe przelewy wewnętrzne, a także możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy z rachunku przynajmniej raz w miesiącu.

Najkorzystniej oprocentowanym kontem osobistym jest aktualnie Konto Oszczędnościowe w Getin Banku. Zyskasz dzięki niemu aż 4,00%, promocja dotyczy jednak tylko nowych Klientów, wpłacających całkowicie nowe środki na rachunek i zdecydowanych na założenie poza kontem oszczędnościowym także tradycyjnego konta osobistego.