Martwisz się tym, że lokaty mają coraz niższe oprocentowanie, a pamiętne 6,00% przeszło w zapomnienie? Obecny rok zapowiada się raczej niekorzystnie dla wszystkich, którzy korzystają z depozytów terminowych. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z możliwości zamrożenia swoich oszczędności i pomnażania ich wartości. Nawet niewielkie oprocentowanie przyniesie Ci zysk, szczególnie teraz gdy na pieniądze działa deflacja. W przeciwieństwie do inflacji, pieniądze obecnie zyskują na swojej wartości i za tą samą kwotę możemy kupić więcej towaru lub zapłacić mniej za konkretną usługę. Na deflacji, a w szczególności na obniżkach stóp procentowych NBP skorzystają przede wszystkim kredytobiorcy, to oni teraz zapłacą najmniej za swoje zadłużenia.

Dlaczego warto oszczędzać?

Polacy coraz bardziej doceniają wartości jakie niesie za sobą posiadanie wolnego kapitału. Choć nadal osób, które regularnie odkładają pieniądze jest mniej, liczba ta z każdym rokiem się zwiększa. Aby zacząć oszczędzać nie trzeba wyrzekać się drobnych przyjemności. Większość osób nie decyduje się na takie zarządzanie pieniędzmi ze względu na brak wiedzy, że nawet małe kwoty, przeznaczane na oszczędności regularnie przyniosą duże zyski w przyszłości.

Oszczędzanie pomoże ci uchronić Twoje pieniądze przed wydatkami, które są zbędne. Pieniądze, które zaoszczędzisz możesz przeznaczyć na konkretny cel lub po prostu skupić się na zabezpieczeniu swojej przyszłości.

Lokaty dobrym produktem oszczędnościowym

Lokaty są łatwo dostępne, a ich założenie trwa zaledwie kilka minut. By skorzystać z takiej usługi i cieszyć się zyskami nie trzeba martwić się o znajomość rynku czy aktualności finansowe. Dodatkowo, lokaty są bezpieczne i zawsze gwarantują Ci zwrot całego kapitału oraz uzyskanych odsetek. W przeciwieństwie do inwestycji alternatywnych lokaty można również dostosować do tego czy zależy nam na usłudze długoterminowej czy krótkoterminowej.

Wybierz odpowiednią lokatę

Gdy wybór wśród produktów jest tak duży ciężko jest zdecydować się jednoznacznie na ofertę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. By nie założyć lokaty, która nie spełni Twoich oczekiwań, zanim podpiszesz umowę sprawdź dostępna oferty. Porównaj ich oprocentowanie oraz pozostałe warunki. Zainteresuje Cię z pewnością kilka najważniejszych cech produktu, które będą miały bezpośredni wpływ na to czy oferta będzie dla Ciebie nie tylko atrakcyjna finansowo ale również komfortowa.

Zwracaj uwagę na:

  • Okres trwania umowy
  • Konieczność skorzystania z innych usług banku
  • Minimalna i maksymalna kwota depozytu
  • Czy w przypadku zerwania umowy bank wypłaca odsetki
  • Możliwość założenia lokaty drogą internetową

    Najważniejsze to zastanowić się czego rzeczywiście oczekujesz od banku w którym zamrozisz swoje pieniądze. By poznać atrakcyjne oferty banków skorzystaj z rankingu najlepiej oprocentowanych lokat bankowych. Dzięki niemu zyskasz także pozostałe informacje, które pomogą Ci wybrać produkt najlepszy pod każdym względem dla Twoich oszczędności.