Bardzo dużo osób decyduje się na kupno auta za pieniądze pożyczone od banku. Jak się okazuje jest wiele rozwiązań które nam to umożliwiają. Począwszy od tradycyjnego kredytu gotówkowego za który możemy kupić praktycznie wszystko, przez kredyt samochodowy który jest kredytem celowym przeznaczonym tylko i wyłącznie na kupno samochodu bądź innego pojazdu, aż po leasing który dostępny jest dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

Każde z tych rozwiązań ma zarówno plusy jak i minusy, a to które z nich wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, preferencji oraz od tego co tak naprawdę oczekujemy od banku. Każde z tych rozwiązań cieszy się ogromną popularnością i co ważne z kredytów na kupno samochodu korzysta coraz więcej Polaków.

Wady i zalety kredytu samochodowego

Jeśli analizujemy kwestie formalne, kredyt jest znacznie bardziej skomplikowanym rozwiązaniem niż leasing, nie oznacza to jednak, że jego zalety tego nie rekompensują. Najczęściej zwracamy uwagę na to, że możemy zaciągnąć kredyt na dowolną kwotę, bez konieczności przejmowania się minimalnymi i maksymalnymi widełkami, jak bywa to w przypadku innych kredytów. Kredyt samochodowy możemy zaciągnąć nawet na dziesięć lat, a sam pojazd może pochodzić z dowolnego źródła, możemy kupić auto nowe, używane, bądź ścignąć je z zagranicy, co nie będzie miało wpływu na decyzję o przyznaniu wsparcia. Bardzo ważną kwestią jest również elastyczne rozłożenie rat, a także możliwość sprzedaży starego pojazdu już w trakcie spłacania kredytu, aby móc w ten sposób uporać się ze starym zobowiązaniem. Jak się okazuje wiele banków pozwala też na zawieszenie spłaty zobowiązania na jakiś czas, co również może być dla nas bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Kredyt samochodowy tak samo jak wszystkie inne produkty bankowe posiada również wady, najpoważniejszą wadą wydaje się być ogrom formalności oraz to, że samo zabezpieczenie takiego zobowiązania nie jest zbyt korzystne. Musimy przy tym pamiętać, że pojazd nie może być starszy niż 15 lat, a wiele banków będzie wymagało od nas wkładu własnego.

Kredyt czy leasing – w poszukiwaniu skutecznego rozwiązania

Jak się okazuje bardzo trudno będzie nam jednoznacznie ocenić, która z opcji jest bardziej atrakcyjna, wszystko zależ zarówno od naszych możliwości, jak i od naszych potrzeb. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie więcej zalet ma kredyt samochodowy niż leasing, który mimo wszystko jest również bardzo popularny. Ten ostatni czyli leasing jest zdecydowanie szybszy i wygodniejszy, nie pozwala jednak na stanie się w pełni właścicielem pojazdu. Różnice będą pojawiać się także podczas analizowania kolejnych ofert, te bowiem potrafią być wyjątkowo zróżnicowane, każdy bank może przygotować dla nas zupełnie inną ofertę, z których jedna będzie bardziej korzystna a druga mniej. A zatem zanim podejmiemy ostateczną decyzję powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertami różnych banków i dokładnie je przeanalizować, napewno pomoże Ci w tym serwis 17 Banków.